Štamgast & Gurmán

Vinaři z Poruby zvou na degustaci moravských vín Ampelos

Vinaři z Poruby zvou na degustaci moravských vín Ampelos

25. 01. 2017 - Ostrava - Poruba -Poznejte úžasná vína z moravského vinařství Ampelos. Sýraři z Ostravy Poruby vás srdečně zvou na degustaci, která se bude konat v pátek 27. ledna v tamní sýrárně.

Degustace vín z vinařství Ampelos začne v 19 hodin. Těšit se můžete na kombinaci sýrů a delikates s víny.  "Nebudou chybět ochutnávky istijského pršutu a dalších dobrot," poukázal sommeliér Boutique Gurmán Dominik Drmela. Cena degustace je 250 Kč.

Ampelos je vinařství, které se kromě výroby vína zabývá i šlechitelstvím odrůd. Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti. AMPELOS produkuje omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín.

Zdroj: www.vemena.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz